دوشنبه 3 آبان 1400

مهارت های لازم ویژه افراد جویای کار
نویسنده خبر : مدیر سایت    
شنبه 11 آبان 1398
    
تعداد بازدید: 3431
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/8/11

چه مهارت هایی برای کارفرمایان مهم است؟ چه مهارت های کلیدی در متقاضیان منجر به ترغیب کارفرمایان در استخدام آن ها می شود؟

1) مهارت‌های ارتباطی

امکان برقراری ارتباط واضح و مؤثر از طریق ایمیل و پیام‌های‌ تلفنی، به صورت شفاهی و بوسیله زبان بدن. مهارت‌های ارتباطی همچنین شامل مهارت گوش دادن موثر و توانایی دنبال کردن دستور‌العمل‌ها و ارائه بازخورد است.

 

2) صداقت

کارفرمایان علاقمندند تا اطلاعات دقیق و به روز در مورد شغل و کارمندان خود داشته باشند. چنانچه در بیان اطلاعات خود دچار اشتباه شده اید آن را پوشش ندهید، بلکه به اشتباه خود اعتراف کنید و تلاش کنید که دیگر چنین عملی مرتکب نشوید.

 

3) صلاحیت فنی

بیشتر موقعیت‌های شغلی به مهارت‌های خاصی نیاز دارند که در تبلیغات مربوط به آن شغل مطرح می‌شوند. اگر برای انجام کارهای خاصی استخدام می‌شوید، باید مهارت‌های آن کار را داشته باشید. همچنین از شما انتظار می‌رود که در تقویت مهارت‌های فعلی خود نیز کوشا باشید.

 

4) اخلاق کاری

به موقع در محل کار خود حضور داشته باشید. در رسیدن به اهداف کاری خود و رعایت ضرب‌العجل‌های کاری با نهایت توان خود تلاش کنید.

 

5) انعطاف پذیری

کارفرمایان و کارمندانشان باید در برابر تغییر شرایط کسب و کار واکنش سریع نشان دهند. کارفرمایان به کارمندانی احتیاج دارند که بتوانند انعطاف‌پذیری قابل قبول داشته باشند و مطابق شرایط سازگاری لازم را داشته باشند.

 

6) مصمم بودن و پایداری

مدیران اهداف چالش برانگیزی را که عموما قابل دستیابی هستند پیش روی کارمندان خود می‌گذارند. نکته اصلی این است که بتوانید در هنگام مواجهه با موانع سخت کار کنید و به جلو حرکت کنید.

 

7) توانایی کار بصورت هماهنگ با دیگر همکاران

کارفرمایان و مدیران دوست دارند افرادی با آنها همکاری کنند که بتوانند با همکاران خود همراه و هماهنگ شوند و در شرایط مختلف به طور مؤثر همکاری‌های لازم را با آنها داشته باشند.

 

8) اشتیاق و تمایل به افزایش دانش و تقویت مهارت‌های کاری

همراه با تغییرات در کسب و کار، نیاز به یافتن اطلاعات جدید، گسترش دانش و کشف روش­های جدید انجام کارها نیز خود را بروز می‌دهد. افرادی که علاقمند به یادگیری و انتقال آن به دیگران هستند کارمندانی بسیار ارزشمند به شمار می‌آیند.

 

9) مهارت‌های حل مسئله

شرکت‌ها به دنبال افراد با انگیزه ای هستند که با چالش‌ها به ساده‌ترین روش مقابله کنند. کارمندان باید قادر باشند که در مواقع لازم تشخیص دهند که چه کاری باید در مقابل چالش انجام شود و بر همین اساس واکنش مناسب نشان می‌دهند.

 

10) وفاداری

کارفرمایان نیازمند اعتماد به کارمندان خود در جهت عملکردی حرفه‌ای هستند تا منافع ایشان برآورده شوند. در این راستا، کارفرمایان علاقه‌ای به استخدام افرادی که نیاز به نظارت دقیق دارند و یا نمی‌توان به آنها در جهت تقویت وجهه کسب و کار خود اعتماد کرد ندارند.

 

چگونه می­توانید کارفرمایان را نسبت به دارا بودن مهارت‌های ذکر شده در تقاضای کاری خود آگاه سازید؟

  • رزومه‌ای را تهیه کنید که در آن از کلماتی استفاده شده باشد که در جلب توجه کارفرمایان در شغل مربوطه موثر باشد.
  • نامه تقاضای کاری خود را با رزومه کاری ارسال کنید و در آن به روشنی ذکر کنید که مهارت‌های مورد نیاز شغل مورد تقاضا را درک کرده‌اید و نمونه‌هایی از فعالیت‌های پیشین خود در آن زمینه را ذکر کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که معرفان شما در مورد صلاحیت‌های علمی و کاری شما مطالب مثبت و موثری را ارائه دهند.
  • در صورتی که فارغ‌التحصیل دانشگاهی هستید، از استاد راهنما یا مشاور خود توصیه‌نامه تهیه کنید.
  • توصیه‌نامه‌ای از کارفرمای سابق خود تهیه نمایید.
  • مهارت‌های ارتباطی مناسبی را بصورت مکتوب در رزومه کاری خود و بصورت شفاهی از طریق تلفن و مصاحبه شغلی از خود نشان دهید.
  • در مصاحبه، از تجارب و خاطرات شغلی سابق خود در راستای چگونگی فراگیری موارد خاص یا حل مشکلات در موقعیت‌های قبلی صحبت کنید.

 


 

برگرفته از وبسایت https://employmentnorth.com

از   1   رای
10

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.