دوشنبه 3 آبان 1400

چگونه یک بازرگان شویم؟
نویسنده خبر : مدیر سایت    
سه شنبه 12 آذر 1398
    
تعداد بازدید: 3650
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/9/12

یک تاجر موفق باید ویژگیهای زیادی داشته باشه اما مهمترین ها در درجه اول آگاهی از اصول تجارت و کسب کار می باشد.

کلیات تجارت بین الملل

تجارت بین‌المللی به تبادل محصولات و خدمات از یک کشور به کشور دیگر یا به عبارت دیگر به واردات و صادرات اشاره دارد. در بیشتر کشورها، وجود تجارت بین‌الملل نمایانگر سهم قابل توجهی از تولید ناخالص داخلی است. در حالی که تجارت بین‌المللی در طول تاریخ وجود داشته است، اهمیت اقتصادی، اجتماعی و سیاسی آن در قرون اخیر رو به افزایش است. انجام تجارت در سطح بین‌المللی فرایند پیچیده‌ای است که با تجارت داخلی مقایسه می‌شود. وقتی تجارت بین دو یا چند کشور صورت می‌گیرد، عواملی مانند ارز، سیاست‌های دولت‌ها، اقتصاد، سیستم‌های قضایی، قوانین حقوقی و مالی و بازارها بر تجارت تأثیر می‌گذارند.


مکاتبات و قراردادهای بازرگانی

مکاتبات تجاری به معنای تبادل اطلاعات به صورت کتبی در فعالیتهای تجاری است. مکاتبات تجاری می تواند بین سازمان‌ها، در سازمان‌ها یا بین مشتریان و سازمان‌ها صورت گیرد. مکاتبات مربوط به ارتباط کتبی بین افراد است و از این رو ارتباط شفاهی یا ارتباط چهره به چهره در مکاتبات تجاری نیست مطرح نیست. یک قرارداد تجاری یک توافق حقوقی بین شما و طرف دیگر است و ممکن است در مواقعی که خدمات هزینه‌بر ارائه می شوند یا وظایف خاصی لازم است انجام شود مورد استفاده قرار گیرد. برای اعتبار قانونی، یک قرارداد باید شامل چندین عنصر اصلی باشد که با توجه به قوانین تجارت جهانی، قوانین دولتی مصوب و توافق مکتوب طرفین در قرارداد تنظیم می‌گردد.  


سیستم طبقه­ بندی کالاHS

سیستم طبقه­بندی کالا عنوانی بین­المللی برای طبقه­بندی محصولات است. این امر به کشورها اجازه می­دهد تا کالاهای معامله‌‌ای را به صورت یکسان برای مقاصد گمرک طبقه­بندی کنند. در سطح بین المللی ، سیستم طبقه­بندی کالا سیستمی با یک کد شش رقمی است.


نحوه ثبت سفارش الکترونیکی کالا

سفارش خرید الکترونیکی همان سفارش خرید سنتی است به جز اینکه روی کاغذ انجام نمی‌پذیرد. سفارش خرید الکترونیکی یک سند دیجیتالی است که آیتم­های خرید، شرایطی لازم برای خریدار و فروشنده، قیمت‌گذاری، مسائل ارسال و تحویل کالا و سایر اطلاعاتی را نیازمند ثبت در لیست سفارش خرید هستند در بر می‌گیرد.


اعتبارات اسنادی(LC)

اعتبار اسنادی روشی برای تضمین پرداخت ارزش مالی کالا و خدمات است که به موجب آن بانک عامل متعهد می­شود مبلغ مشخصی را به فروشنده (به شرط ارائه اسناد ارسال کالا یا انجام خدمات در وقت مقرر و مطابق با شرایط مندرج در اعتبار اسنادی توسط فروشنده) بپردازد. در امور بین‌الملل، LC یا اعتبار اسنادی تعهدی است که بانک از طرف واردکننده (خریدار خارجی) مبلغ پرداختی را به ذینفع (صادرکننده) منتقل می‌کند مشروط بر اینکه شرایط و ضوابط مندرج در LC با ارائه اسناد مشخص شده رعایت شده باشد.


تامین مالی بین‌المللی

تامین مالی بین المللی بخشی از اقتصاد مالی است که به طور گسترده به روابط متقابل پولی و کلان اقتصادی بین دو یا چند کشور مرتبط است. امور مالی بین‌المللی در تجارت جهانی به پویایی سیستم مالی جهانی، سیستم‌های پولی بین­المللی، تراز پرداخت، نرخ ارز، سرمایه­گذاری مستقیم خارجی و چگونگی ارتباط این موضوعات با تجارت بین­المللی را بررسی می‌کند.

آشنایی با اصول حمل و نقل بین‌المللی

حمل و نقل بین‌المللی اصطلاحی است که برای توصیف فرآیند تحویل کالا یا گروهی از کالاها از یک کشور به کشور دیگر اطلاق می‌شود. بسیاری از فروشندگان حمل و نقل بین­المللی را به عنوان ابزاری برای جذب مخاطب فرامرزی ارائه می­دهند. به دلیل تعداد منابع درگیر در ارسال و دریافت بسته از یک کشور به کشور دیگر، حمل و نقل بین‌المللی به طور معمول کمی گران‌تر از تحویل داخلی است.


بیمه‌نامه باربری

از نظر قانونی، کلیه شرکت­های حمل کالا باید بیمه‌ای تحت عنوان مسئولیت حمل‌کننده داشته باشند. با این حال، مسئولیت حامل پوشش بسیار محدودی را فراهم می‌کند و هر چیزی از بلایای طبیعی گرفته تا حوادث وسایل نقلیه یا حتی اقدامات جنگی می تواند به محموله شما آسیب برساند. بنابراین، باربری‌ها می‌توانند از بیمه باربری برای محافظت از کالاهای خود در برابر ضرر، آسیب و یا سرقت در هنگام انتقال کالا استفاده کنند. بطور کلی کالاها در هنگام ذخیره، در حال ارسال و تا زمانی که به خریدار برسند، بیمه می شوند.

 

آشنایی با اسناد بازرگانی خارجی و الزامات آن

این اسناد شامل فاکتور تجاری، صورتحساب بارگیری، ضمانت‌نامه‌ها، اعتبارنامه‌ها، گواهی مبدا، گواهی بازرسی، لیست وزن بسته‌بندی، اظهارنامه صادرات، فاکتور کنسولی و سند بیمه می‌باشد.


امورگمرکی و مراحل واردات و صادرات

امور گمرکی شامل رعایت قوانین گمرکی و اخذ حقوق و عوارض ورودی (واردات) و خروجی (صادرات) و همچنین اجرای سایر قوانین و مقررات مربوط به واردات، ترانزیت وصادرات کالاها می‌باشد

از   2   رای
10

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.