دوشنبه 3 آبان 1400

دپارتمان آموزش های مدیریتی

دوره های آموزشی

معرفی مزیت های دوره MBA

MBA مخفف عبارت ( Master of Business Administration ) است که گستره فراوانی از حوزه های عملیاتی تا حوزه های تجاری را در بر میگیرد.رقابت در دنیای کسب و کار امروزی، پیچیده و همراه با ظرافت های فراوانی است.تسلط بر ابزار های مدیریت کسب و کار، می تواند نقطه تمایزی برای یک مدیریت موفق باشد.به جرات می توان گفت، تصمیم گیری برای گذراندن دوره MBA یک گام بزرگ برای مدیران موفق است. در کنار تمام مزیت هایی که MBA به شما ارائه خواهد کرد، داشتن مدرک معتبر از یک دانشگاه با برند بین المللی و برجسته، ارزش و اعتبار شما در یک کلام کسب و کار شما را دو چندان خواهد کرد.شما با آخرین روند کسب و کار بین المللی آشنا خواهید شد و جدیدترین ابزار ها و تکنیک های مدیریت را به کار خواهید گرفت و در یک فعالیت تیمی در چالشی همیشگی برای بهبود و ارتقا کسب و کار خود قرار خواهید گرفت.بدین ترتیب بهترین ابزارها برای تغییر در محیط کسب و کار در دستان شما خواهد بود.توانایی هایی که به این طریق به دست خواهید آورد، بهترین وسیله برای تطبیق با تغییرات اجتناب ناپذیر صنایع و بازار خواهد شد و به سرعت می توانید یک مسیر جدید پیدا کنید.


 

مجریان دوره

مرکز آموزش بازرگانی + دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مرکز آموزش بازرگانی تحت نظارت وزارت صنعت معدن و تجارت به عنوان یکی از ارکان آموزش های مهارتی کشور و با 25 سال سابقه فعالیت حرفه ای در ارائه آموزش های مورد نیاز شاغلین و فعالین عرصه کسب و تجارت در مسیر همکاری خود با دانشگاه مهندسی صنایع و سیستم های مدیریتی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و نیز با بهره گیری از ظرفیت هیات علمی مشترک، دوره های MBA و DBA را با رویکرد کاملا مهارتی برگزار می نماید و شرکت در این دوره ها را به جامعه مدیران کشور به عنوان یک پیشنهاد ارزشمند، توصیه می نماید.


 

نمونه گواهینامه پایان دوره

دانش پذیران محترم در پایان دوره، موفق به اخذ گواهی نامه معتبر از دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) و مرکز آموزش بازرگانی با قابلیت ترجمه رسمی و تائیدیه وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه می گردند.


اهداف آموزش

دوره MBA یکی از بهترین و اثر بخش ترین پیوستارهای آموزشی است که به کمک مدیران و یا صاحبان بنگاه های اقتصادی می آید تا با تکیه بر مهارت های مدیریت سازمانی که می آموزند، بتوانند کسب و کار تحت مدیریت خود را به نحو کارآمدی مراقبت کنند و توسعه بخشند و در این راستا به اهداف ذیل دست یابند :

1- ترسیم یک تصویر درست و مبتنی بر واقعیت از کسب و کار و شرکت خود

2- تحلیل و تفسیر صحیح اطلاعات

3- استخدام و نگهداشت استعدادهای برتر در سازمان

4- توانایی شبکه سازی با مشتریان و تامین کنندگان

5- ارتقاء و توسعه مهارت های مدیریتی

6- توانایی مدیریت سازمان در شرایط بحرانی و دشوار

7- آمادگی برای تحول و بهبود و پیشرفت در محیط کسب و کار


مخاطبین دوره

گروه های هدف دوره MBA دو گروه هستند، گروه اول مدیران اجرایی که حداقل سه سال سابقه فعالیت اجرایی(ترجیحا در زمینه های مرتبط با گرایش های موجود) دارند و علاقه مند به ارتقاء دانش مدیریتی خود هستند و گروه دوم فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی از دانشگاه های معتبر که خواهان آموزش دانش مهارتی و کاربردی در این حوزه می باشند.


برنامه زمان بندی

سه گرایش MBA ، حداکثر طی یک سال و مشتمل بر دروس عمومی و تخصصی ارائه می گردد.حسب و سوابق موجود و تجارت گذشته و به منظور حضور حداکثری شاغلین و فعالان کسب و کار، این دوره ها خارج از ساعت اداری و یا در روز های پنجشنبه و جمعه برگزار می گردد.


شرایط ورود به دوره

  • * دارا بودن مدرک کارشناسی معتبر
  • * موفقیت در مصاحبه ورودی

منظور از مصاحبه ورودی، ارزیابی آمادگی داوطلب جهت تحصیل در دوره مربوط می باشد.در این مصاحبه، توانایی فکری از قبیل استدلال منطقی، تفکر انتقادی، تحلیل شواهد(قضاوت) و قدرت بیان داوطلب مورد سنجش قرار می گیرد.


نحوه ارزشیابی دوره

ارزیابی دروس دوره با توجه به سبک آموزش کاربردی مهارتی شامل ارائه پروژه، حضور فعال در هم اندیشی های دوره و مباحثه ها و چالش های کلاسی، تحلیل موردپژوهی و آزمون علمی و عملی می باشد.


MBA در سه گرایش

مدیریت پروژه (MBA in Project Management)

هر روز شاهد آن هستیم که پروژه های بسیاری در سطوحمختلف ملی، استانی و سازمانی در حال اجراست و مدیریت صحیح این پروژه های می تواند در توسعه کیفی و کمی سازمان ها موثر باشد.

بسیاری از پروژه ها به دلیل عدم دست یابی به اهداف شکست خورده اند و آثار جبران نا پذیری در سطوح مختلف اجتماعی، اقتصادی و حتی سیاسی ایجاد کرده اند.

دوره MBA مدیریت پروژه با ارائه 246 ساعت آموزش، به عنوان یک دوره حرفه ای آموزش مدیریت پروژه، دانش پذیران را با ابزار های به روز و تخصص های کلیدی چرخه مدیریت پروژه از آغاز تا انتها آشنا می سازد.دانش پذیران با تسلط بر مفاهیم، ابزارها و روش های معرفی شده قادر خواهند بود پروژه های حوزه کسب و کار خود را بگونه ای بهینه مدیریت کنند و در مسیر بهبود و توسعه سازمان خود گام بردارند.

 


مدیریت مالی (MBA in Finance)

یکی از مهم ترین دغدغه های مدیران هر سازمان، مدیریت حجم پول و میزان اعتبار سازمان می باشد.در این دوره با ارائه 240 ساعت آموزش، به حوزه مدیریت سرمایه و اعتبار از منظری متفاوت نگریسته می شود و دانش پذیران می توانند با ارائه راهکار هایی برای توسعه سرمایه گذاری، گام هایی موثر برای رفع مشکلات اقتصادی بنگاه ها بردارند.


 

مدیریت زنجیره تامین (MBA in Logistics & Supply Chain Management)

لجستیک و زنجیره تامین، به هماهنگی تولید، موجودی، موقعیت مکانی و زمانی و حمل و نقل بین اعضای یک زنجیره تامین اشاره دارد تا بهترین ترکیب پاسخگو بودن و کارایی برای دسترسی به بازار دست پیدا نماید.

دوره MBA لجستیک و زنجیره تامین با ارائه 240 ساعت آموزش، به عنوان یک دوره حرفه ای آموزش مدیریت زنجیره تامین، دانش پذیران را با ابزار های به روز و تخصص های کلیدی لجستیک و زنجیره تامین آشنا می سازد.

 

 

سوالات متداول دوره MBA

MBA چه کمکی به ما می کند ؟

سرعت تحولات در فضای کسب و کار منجر به ایجاد نیاز های آموزشی تخصصی جدیدی شده که در دانشگاههای به این نیاز ها پاسخ داده نمی شود لذا طراحی برنامه های آموزشی جدیدی که همانگ با توسعه تکنولوژی و تحولات دنیای امروز کسب و کار باشد ، ضروری و غیر قابل اجتناب شده است . در همین راستا MBA یک دوره آموزشی هدفمند است که خروجی آن تسلط دانش پذیر بر ابزارهای کارآمد مدیریت کسب و کار است به نحوی که با دیدگاهی که فارغ التحصیل این دوره برای مدیریت سازمان و کسب و کار تحت پوشش خود به دست می آورد و او را به نحو اثربخشی یه یک مدیر موفق و متمایز تبدیل می سازد .


آیا در این دوره مدرک رسمی دانشگاهی به دانش پذیران اعطا می شود ؟

مدرک رسمی دانشگاهی صرفا برای دوره هایی می باشد که با آزمون رسمی سازمان سنجش به عنوان دانشجوی یک رشته و در یک مقطع رسمی دانشگاهی قبول می شوند ،لذا این دوره صرفا حسب نیاز مخاطبینی طراحی شده که علاوه بر دارا بودن حداقل مدرک لیسانس دانشگاهی ، علاقه مند به فراگیری علوم روز آمد مدیریتی برای موفقیت در دنیای کسب و کار هستند و گواهی پایان این دوره صادره از 2 مرجع رسمی نظام آموزش دانشگاهی کشور و دانشگاه صنعتی امیرکبیر و نظام آموزش مهارتی کشور ( مرکز آموزش بازرگانی ) می باشد .


پیش نیاز این دوره چیست ؟

یرای علاقمندان به شرکت در دوره MBA ، داشتن حداقل مدرک کارشناسی و برخورداری 2 یا 3 سال سابقه کار و همچنین قبولی در مصاحبه ورودی دوره از پیش نیاز های این دوره می باشد.


مدت زمان دوره MBA چقدر است ؟

این دوره حداکثر یکساله است که به دلیل در نظر گرفتن شرایط کاری علاقه مندان ،دوره ها برای..... روزه های پنج شنبه و جمعه برنامه ریزی شده است .


اساتید این دوره چه کسانی هستند ؟

اساتید این دوره به صورت مشترک ، هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مرکز آموزش بازرگانی می باشند .


نحوه پرداخت شهریه به چه صورت است ؟

آن دسته از داوطلبین که می توانند نقدا پرداخت کنند می توانند از 5 درصد تخفیف نقدی بهره مند شوند و برای آن دسته از مخاطبینی که امکان پرداخت نقدی شهریه را ندارند اخذ وام قرض الحسنه  با بهره 4 درصد از بانک پیش بینی شده است  که می توانند با اخذ معرفی نامه جهت اخذ تسهیلات شهریه اقدام فرمایند .


شیوه ارایه آموزش ها به چه صورت است ؟

در شرایط پاندمی کرونا ،برگزاری کلاسها به صورت آنلاین پیش بینی شده است .

برای ثبت نام در دوره هم اکنون اقدام کنید

 


مدت دوره(ساعت) ظرفیت قیمت ثبت نام
100 100 نفر 15600000 تومان