ثبت‌نام آزمون آیلتس به‌زودی آغاز می‌شود.


ثبت‌نام آزمون آیلتس به‌زودی آغاز می‌شود.


شنبه 23 اردیبهشت 1402


بازدید : 625 نفر

با اعلام‌ سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت نام آزمون آیلتس به‌زودی آغاز می‌شود.
آزمون آیلتس (IELTS) یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی جهان است که برای ارزیابی سطح زبان انگلیسی افراد غیر بومی استفاده می‌شود. این آزمون توسط سازمان بین‌المللی آزمون‌های زبان انگلیسی (IDP)، بریتانیایی‌ها و کمبریج ارائه می‌شود. آیلتس به دو صورت آکادمیک (Academic) و عمومی (General) ارائه می‌شود و هر دو نوع آزمون برای افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های خارجی یا مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان دارند ضروری است.  نمره‌دهی در آزمون آیلتس بر اساس سیستم نمره‌بندی نه گانه است که برای هر یک از چهار مهارت و برای کل آزمون، نمره‌ای بین 0 تا 9 در نظر گرفته می‌شود. نمره 6.5 به عنوان حداقل نمره در بسیاری از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی برای پذیرش دانشجویان خارجی مورد قبول است.

به عنوان یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی، آیلتس در بسیاری از کشورها به عنوان یکی از پارامترهای اصلی برای پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه‌ها استفاده می‌شود. همچنین، برخی از سازمان‌ها و شرکت‌های بین المللی نیز برای ارزیابی سطح زبان انگلیسی کارکنان خود از آزمون آیلتس استفاده می‌کنند.

در آزمون آیلتس، هر چهار مهارت زبان انگلیسی ارزیابی می‌شود. در قسمت شنیداری، شرکت‌کنندگان باید به فایل‌های صوتی گوش دهند و به سوالات مربوط به آن‌ها پاسخ دهند. در قسمت گفتاری، شرکت‌کنندگان باید با استفاده از زبان انگلیسی به سوالات پاسخ دهند و در مورد یک موضوع دلخواه صحبت کنند. در قسمت خواندن، درک مطلب و تفسیر متون مختلف انجام می‌شود و در قسمت نوشتاری، شرکت‌کنندگان باید یک نوشته رسمی بنویسند.

شرکت در آزمون آیلتس به مهارت‌های زبان انگلیسی شما وابسته است. اگر سطح زبان شما کافی نیست، ممکن است نیاز به آموزش داشته باشید تا بتوانید به خوبی در آزمون عمل کنید.  در واقع، برای آماده شدن برای آزمون آیلتس، معمولا به دوره‌های آموزشی و کلاس‌های خصوصی زبان انگلیسی مراجعه می‌شود. در این دوره‌ها، شما با قواعد زبان انگلیسی، مهارت‌های شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتاری مورد نیاز برای آزمون آشنا می‌شوید. همچنین، مراجعه به کتاب‌های آموزشی و منابع آنلاین می‌تواند به شما در آماده شدن برای آزمون کمک کند.

همچنین، شما می‌توانید از طریق آزمون های شبیه‌سازی شده، با فرمت و نحوه آزمون آیلتس آشنا شوید و با تمرین در این آزمون‌ها، خود را برای آزمون واقعی آماده کنید.

مرکز آموزش زبان FarsBTC با هدف کمک به مشتاقان و علاقه‌مندان به یادگیری زبان‌های خارجی به‌عنوان زبان دوم و سوم خود که قصد ارتباط با ملیت‌ها و فرهنگ‌های مختلف داشته و یا اهداف ویژۀ تجاری و کسب‌و‌کار خود را دنبال می‌کنند، تاسیس شده است. دوره‌های آموزشی مرکز آموزش FarsBTC  بر مبنای نیازهای آموزشی گروه‌های متنوعی از مخاطبین طراحی شده است و شرکت در این دوره‌ها و گذراندن پیوستار آموزشی تعریف‌شده برای آن‌ها می‌تواند در نهایت، برونداد مطلوب زبان‌آموز را در گروه انتخابی خود ایجاد نماید.

در کلاس‌های آموزشی آمادگی آزمون آیلتس مرکز آموزش زبان FarsBTC با تکیه بر نکات مهم امتحان و مرور و تمرین روش‌های ویژه پاسخ به سؤالات، احتمال موفقیت در آزمون و کسب نمره دلخواه افزایش می‌یابد. دوره‌های آیلتس در این مرکز با توجه به سطح زبان‌آموزان به دو سطح آیلتس مقدماتی و آیلتس پیشرفته تقسیم می‌شوند. دوره آیلتس مقدماتی در طول یک ترم 20 جلسه‌ای دو ساعته برگزار می‌گردد و شما را تا سطح 6.5 می‌رساند. دوره آیلتس پیشرفته در 25 جلسه دو ساعته برگزار می‌گردد که شما را تا سطح نمره 8.5 می‌رساند. 

دوره آمورشی IELTS preparation courses